14 VJEC DHENDERR ,NE JETEN REALE (VIDEO)


Murderers "may or might not" be ready to add the decision centre, he said, reckoning on however some time past they committed the crime and whether or not they had been restored in custody.
"You don't desire folks who've committed awful crimes reprehension the general public," he said.
"You might have a manslayer which might need happened several, many, a few years agone and therefore the issue of violent behaviour has been self-addressed in jail.
"That person might or might not be ready to attend the decision centre."
Mr Jim Thorpe aforesaid the prisoners' crimes enclosed "larceny and knock stuff far from searching centres".
Shikoni Videon

Fëmija fluturon nga kati i tretë, bie sërish në këmbë (Video)


Businesses offer the phone numbers of shoppers and contacts, thus prisoners will phone them to examine the addresses, phone and fax numbers and email details area unit up-to-date.
Inmates additionally decision shoppers to inform them of events and appointments.
CSI, that made from a profit of $24 million last year, additionally uses jail employees to scrub headsets for Qantas and repair appliances for Breville.
CSI decision maker Steve jock yesterday aforementioned prisoners worked for concerning $2 AN hour, however the corporate charges shoppers $9 AN hour, as a result of rules forbiddance jails from competitory below the belt with rival corporations.
Shikoni Videon

Lamborghini Veneno- guri i cmuar ka dale ne treg (Video)


Attention, McLaren and Bugatti: the gauntlet has been thrown.

On Monday, Italian automaker Lamborghini introduced its Veneno supercar, a 750-horsepower beast whose $3.9 million tag instantly makes it one in all the foremost high-ticket cars ever created, putt the $2.4 million Bugatti Veyron and therefore the McLaren F1 (a mere $1 million, though they’re robust to find) within the shade.
The new Lamborghini Veneno is given by chief executive officer and Chairman Stephan Winkelmann throughout a preview of Volkswagen cluster on March four, 2013 prior to the Geneva automobile Show in Geneva.

The automobile could be a happening, created in honor of Lamborghini’s fiftieth day of remembrance. Like all Lamborghinis, its name derives from bullfighting; Veneno was apparently a very speedy animal from the first decennary. in step with chief executive officer Stephan Winkelmann, the new automobile is that the “fastest, most powerful road Lamborghini we’ve ever engineered.
Shikoni Videon

Përplasja spektakolare në aksin Kavajë-Rrogozhinë (VIDEO)


TIRANE- Në aksin Kavajë-Rrogozhinë një grup motoristësh iu është ndërprerë rruga nga një automjet dhe përplasja e makinës me motorat ka qenë e tillë sa mund t’i kishte rrezikuar edhe jetën motoristëve.

Makina tip Wolkswagen me targa Lushnje kishte ndaluar për t’u kthyer majtas, ndërkohë një makinë tjetër e ka përplasur nga prapa dhe ka shtyrë makinën drejt rrugës kryesore ku po kalonin me shpejtësi grupi i motoristëve.
Më pas duken motoristët e shtrirë përtokë, të cilëve iu vijnë në ndihmë pjesëtarët e tjerë të grupit. Shoferi i makinës siç duket edhe nga pamjet përpiqet të justifikohet, përpara motoristëve.
E gjithë skena është filmuar nga njëri prej motoristëve, i cili kishte të montuar në kaskën e tij një kamera e përdorur zakonisht për të dokumentuar udhëtimet e tyre. Fatmirësisht aksidenti ka përfunduar pa të vdekur por vetëm me disa plagë që morën dy motoristët e përplasur.Shikoni Videon

Braziliania heq rrobat Live ne tv , cmendet prifti ..(Video)


Mr Baillieu last night announced: "This evening I actually have tendered my resignation as leader of the Parliamentary political party in Victoria and that i can shortly visit the Governor to tender my resignation because the Premier of Victoria.
"Can I say i like this state, i like the political party and that i love this role that I actually have had the honour to get pleasure from over the last 2 and slightly years.
"I have appreciated the honour vastly of being the leader of the Parliamentary political party over the last seven years however it's apparent to American state that a modification of leadership is within the best interests of the govt."
Shikoni Videon

“Parker”, Jennifer Lopez përballë Jason Statham – VIDEO


Një video ekskluzive ka dalë kohët e fundit ku shfaqet Jennifer Lopez përballë yllit të filmit Jason Statham. Ata shfaqen në filmin “Parker”, i cili flet për një hajdut që ndërlidhet në mënyrë interesante me një grua e cila i shërben për ta përfunduar punën e marrë përsipër.
Këngëtarja e njohur e shndërruar në yll filmi personifikon një agjente të dëshpëruar patundshmërie e paraqitur me emrin Lesie Roxhers e cila zhvishet para Parker-it, të cilin e luan Jason i cili në këtë film paraqitet si një hajn i cili lihet anash nga grupi i tij kurse ai këtë punë të jashtëligjshme e bënë duke mos i vjedhur njerëzit e varfër dhe të pafajshëm.
Skena ku zhvishet Jennifer Lopez vetëm me rroba banje përshkruhet si skena ku ajo dëshiron ti dëshmojë Parkerit se nuk është duke mbajtur asnjë mjet ndërlidhës me zë në mënyrë që ta dëshmojë besimin e dhënë nga ai, shkruan Kosovapress.
Ndërkaq Melander udhëheqësi i bandës i luajtur nga Michael Chiklis dëshiron që Lesiet ti marrë me qira njërën nga pronat e saj, por në fund ai e kupton se krejt çka i ofron Lesie është ndihmesa në këtë aspekt. Filmi me të njëjtin emër “Parker” do të dalë në kinema këtë të premte.
Shikoni Videon

GAZETARJA GREKE QE U CMEND PAS SHPAT KASAPIT! (VIDEO)


The fan, UN agency has not been named, referred to as police at concerning 21:20 UT1 throughout United's second leg clash against the Spanish giants.

He was indignant by the referee's call to indicate Nani the red card for a high challenge on Alvaro Arbeloa.

Ch Insp tough guy Antill said: "While this recent example could also be amusing, it illustrates the kind of buttery calls we've to cope with on a commonplace within the room.

Shikoni Videon